Lokaty bankowe – oferty

Lokaty bankowe

Osoby, którym lokaty bankowe nie są obce i co nieco wiedzą na ich temat, na pewno zetknęły się również z rankingiem lokat bankowych, który od kilku lat jest przygotowywany. Lista rankingowa powstała, ponieważ lokaty stały się i nadal są najczęstszą i najbardziej popularną ofertą bankową wybieraną w Polsce.

Gdzie znajdę lokatę?


Ranking lokat bankowych

Na stronie – Porównanie lokat bankowych – znajdziemy taki ranking lokat bankowych. Lista ta prezentuje spis najbardziej aktualnych dostępnych na rynku finansowym w Polsce lokat bankowych. W rankingu tym znajdziemy informacje na temat wysokości oprocentowania, czasu trwania danej lokaty, kwoty minimalnej potrzebnej do otwarcia lokaty. Jeśli ktoś szuka i poważnie zastanawia się nad wyborem odpowiedniej lokaty dla siebie, ranking ten naprawdę może bardzo pomóc. W łatwy i szybki sposób możemy porównać wszystkie dostępne na rynku oferty lokat. Znajdziemy np. ranking lokat trzymiesięcznych czy lokat rocznych Nie zapomnijmy, że decydując się na powierzenie pieniędzy różnym bankom polskim, właśnie od porównania lokat powinniśmy zacząć, aby wybrać najlepszą lokatę wśród dostępnych na rynku.
Można też skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który przedstawi propozycje lokat bankowych zgodnie z Waszymi wymaganiami.

O czym warto wiedzieć wybierając lokatę

Porównując wybrane przez nas lokaty, czy to korzystając z kalkulatora, czy z rankingu, po pierwsze i chyba najważniejsze, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wysokość oferowanego przez bank oprocentowania. Pamiętajmy, że im większe oprocentowanie lokaty, tym większy zysk dla nas. A przecież podejmując decyzję o stworzeniu lokaty, właśnie na zysk i bezpieczeństwo naszych środków pieniężnych jesteśmy nastawieni najbardziej. Po drugie, istotną kwestią przy wyborze lokaty jest długość jej trwania. Do wyboru mamy lokaty krótkoterminowe bądź długoterminowe, np trzymiesięczne, półroczne czy roczne. Od długości trwania założonej przez nas lokaty zależy również wysokość oprocentowania danej lokaty. I tak, lokata długoterminowa gwarantuje nam zawsze wyższe oprocentowanie i zwiększenie naszego zysku. Po trzecie kwota minimalna, jaką trzeba wpłacić, aby móc otworzyć lokatę bankową. Dużo banków polskich oferujących m.in. lokaty, z góry określa kwotę minimalną – i tak możemy spotkać się z kwotami minimalnymi rzędu 500 czy 1000 złotych itd. Nie wszystkie natomiast lokaty mają określoną kwotę minimalną, w tej sytuacji możemy wpłacić choćby przysłowiową symboliczną złotówkę. Pamiętajmy, że każdy bank ustala swoją kwotę indywidualnie, więc przy okazji spotkania z przedstawicielem banku, warto uzyskać również tę informację o wysokości kwoty minimalnej. Jeśli będziemy pamiętać o podanych czynnikach, które wpłyną na rentowność wybranej przez nas lokaty, na pewno dobierzemy odpowiednią lokatę dla siebie, która pomoże nam nie tylko w skuteczny i bezpieczny sposób zdeponować nasze oszczędności, ale również w skuteczny sposób pomnoży je.
Analiza i porównywanie lokat kluczem do naszego osobistego sukcesu.

Ile zarobię na lokacie?

Przedstawiamy wykres najlepszych lokat trzymiesięcznych (aktualizowany na bieżąco) dla lokaty 10 000 zł

Tyle zarobisz na lokacie trzymiesięcznej

Technologia Comperia.pl
Opublikowano: 8 marca 2018 przez mojpieniadz.pl