Kredyty gotówkowe

Oferty kredytów gotówkowych

Dlaczego kredyt gotówkowy?

Często chcemy zakupić potrzebny nowy sprzęt AGD lub RTV, a także chcemy wyjechać na wakacje i nie zawsze mamy na to odpowiednią ilość gotówki. W takich sytuacjach doskonałym kołem ratunkowym będzie kredyt gotówkowy. Jego zaciągniecie nie jest zbytnio skomplikowane stąd też bierze się jego wielka popularność wśród osób fizycznych. W celu korzystnej dla nas decyzji z banku polskiego musimy przedłożyć tej instytucji gwarancję, że jesteśmy w stanie spłacić ten kredyt gotówkowy. Najczęściej jest to zaświadczenie o wysokości naszych dochodów lub odcinek renty lub emerytury. W celu zabezpieczenia na taki kredyt, bierze się poręczycieli oraz zezwala na ewentualne obciążenie zarobków kredytobiorcy. W przypadku, kiedy wspomniany kredyt gotówkowy opiewa na sumę do kilkudziesięciu tysięcy złotych to nie musimy wykazać się dodatkowymi ubezpieczeniami i poręczeniem majątkowym – szansa na to, aby otrzymać kredyt automatycznie staje się większa. Warto zaznaczyć, że banki polskie wymagają od klienta pozytywnej opinii z BIK-u bez której nie mamy szans na kredyt. Ostatnim z tych najważniejszych wymogów potrzebnych do udzielenia kredytu gotówkowego jest maksymalny wiek do 65 roku życia.

Wejdź na Porównanie kredytów gotówkowych i zobacz ranking kredytów gotówkowych

Banki a kredyt gotówkowy

Podobnie jak i w innych krajach tak i w Polsce poszerza się grono osób żyjących na kredyt. Polacy najczęściej odwiedzając banki polskie sięgają po kredyt gotówkowy. Sięgając jednak po pożyczkę trzeba być czujnym i dowiedzieć się wszystkiego na temat kosztów kredytu. Jest to ważne ponieważ bardzo często banki z niechęcią informują o wszelkich kosztach z nim związanych – wszakże kredyt jest dla banków łakomym kąskiem i głównie na tym zarabiają one. Wspomniany kredyt gotówkowy niestety posiada duże koszty obsługi. Jego wysoka cena jest też związana z krótkim okresem kredytowania. Bank chce po prostu przez ten czas jak najwięcej zarobić na udzielonej pożyczce. Jeśli bierzemy kredyt gotówkowy na długi termin spłaty to spada też i oprocentowanie ze względu na pewność banku na wieloletnie wpływy z tytułu odsetek. Jeśli przydarzyłaby się nam sytuacja w wyniku której kredyt goni kredyt, to nie musimy popadać w panikę ponieważ istnieje możliwość ich konsolidacji. Tego rodzaju operacja polega na połączeniu wszystkich kredytów i spłacania jednego większego, lecz na o wiele korzystniejszych zasadach dla konsumenta. W rezultacie wiele zobowiązań zamienia się w jeden kredyt, który jest mniejszym obciążeniem dla nas.

Gdzie po najlepszy kredyt gotówkowy?

Banki spośród wielu swoich usług najczęściej sprzedają kredyt gotówkowy. Dlatego też jest ich na rynku bardzo wiele; praktycznie każdy bank polski kusi nas swoją ofertą, której kredyt jest częścią najważniejszą. Wszystkie banki sugerują, że to ich oferta na kredyt gotówkowy jest najatrakcyjniejsza. Powinniśmy zachować czujność i mieć możliwość sprawdzenia wielu ofert – często zdarza się, że pomimo rekomendacji znajomych, lepszy kredyt można uzyskać obok w banku. Niestety większość z nas ma znikome pojęcie na temat produktów finansowych. Z tych powodów warto zasięgnąć rady doradcy kredytowego, który pomoże nam wybrać ten najkorzystniejszy dla nas kredyt. Są takie osoby które nie darzą jednak wielkim zaufaniem wspomnianych doradców kredytowych w kontekście ich wątpliwej bezstronności w doradzaniu jaki to kredyt gotówkowy powinniśmy wybrać. Jest to błędna teza, ale w razie wątpliwości można skorzystać z jednej z licznych porównywarek kredytowych, jakie znajdziemy w sieci. Takie rozwiązanie pozwoli nabrać wiary w słowa doradcy i pozwoli wybrać nam optymalny – z naszego punktu widzenia – kredyt. Taka porównywarka to również świetny sposób na samodzielną analizę licznych ofert kredytowych w domowym zaciszu.

Ranking kredytów gotówkowych Luty 2019

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube
Opublikowano: 25 stycznia 2018 przez mojpieniadz.pl