Kredyt mieszkaniowy

Kredyty mieszkaniowe – co warto wiedzieć?

Porównanie kredytów mieszkaniowychW naszym kraju można było jeszcze kilka lat temu zauważyć znaczny boom na rynku mieszkaniowym. Szczególnie deweloperzy, a co za tym idzie również banki polskie, miały pełne ręce roboty w latach 2005-2008, kiedy to na praktycznie całym świecie była prosperita. Niestety w drugiej połowie 2008 roku przyszedł kryzys ekonomiczny, który można powiedzieć, trzyma się do dzisiaj. Co nie oznacza, że Polacy nagle zrezygnowali z kupowania mieszkań na kredyt mieszkaniowy. Można nawet powiedzieć, iż kupowanie mieszkań w dzisiejszej sytuacji ma więcej sensu, aniżeli kupno mieszkania w szczycie bańki spekulacyjnej. A wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań będą jeszcze spadały…

Wynajem mieszkania czy kredyt mieszkaniowy?

Fakty są jednak takie, iż mieszkanie nie jest dobrem luksusowym, takim bez którego można się spokojnie odbyć. Pewnie, że możemy mieszkać z rodzicami albo wynajmować mieszkanie, ale to jednak kiepska alternatywa. Jeżeli są takie możliwości, to jednak najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu mieszkaniowego i kupno mieszkania. Z wynajmem mieszkania jest taka sytuacja, że nawet jeżeli będziemy przez 20 lat płacili co miesiąc dla jego właściciela pieniądze, to tak czy siak nie będziemy mogli pozostać w nim do końca życia. Pewnie, iż można obawiać się o spłatę pożyczki mieszkaniowej, ale jednak jakoś większość osób daje sobie z tym radę. Wydaje się, że osoby wynajmujące mieszkanie, powinny częściej myśleć o tym, aby kupić jednak własne mieszkanko… Jednak wiadomo jak to jest z tymi mieszkaniami, a przede wszystkim kredytami. W teorii to brzmi pięknie, ale rzeczywistość jest trochę mniej pozytywna. A więc jeszcze zanim weźmiemy kredyt mieszkaniowy (zakładając, że takowy dostaniemy), powinniśmy bardzo skrupulatnie zapoznać się z różnego rodzaju ofertami bankowymi dotyczącymi kredytów mieszkaniowych. Warto np. dowiedzieć się, w którym banku w Polsce wzięcie kredytu na zakup mieszkania jest najlepszą opcją.

Porównywarki kredytów mieszkaniowych

Całe szczęście, że akurat nie ma żadnego problemu w tym, aby przekonać się, które kredyty są w naszej sytuacji najlepszą opcją.
Weźmy chociażby pod uwagę porównywarki kredytów mieszkaniowych.

Porównywarka kredytów mieszkaniowych – SPRAWDŹ

Dzięki właśnie owym porównywarkom możemy sprawdzić to, która oferta bankowa jest najniżej oprocentowana.

Interesujące są również rankingi kredytów mieszkaniowych – oczywiście takie rankingi, które są tworzone przez obiektywnych ekspertów jak z portalu Comperia, którzy nie umieszczą w swojej liście kiepskich ofert.

Warto również zadbać o to, aby mieć możliwie jak największy wkład własny. Im większy wkład początkowy, tym lepiej dla nas. To najzupełniej normalne, że banki inaczej traktują klientów, którzy mają większy wkład własny, niż tych, którzy są niejako zmuszeni wziąć najdłuższy możliwy kredyt. Wystarczy po prostu porównać wartość kredytu z wartością mieszkania – w niektórych przypadkach różnice potrafią być wielkie, w innych zaś nie dochodzi do aż tak dużych różnic. Podsumowując, kredyty mieszkaniowe są zawsze bardzo dobrą opcją, bo jednak ciężko uzyskać kilkaset tysięcy złotych w inny sposób, ale jednak pamiętajmy o tym, aby nie postępować pochopnie. Potem możemy tylko tego żałować.

Kredyt mieszkaniowy – Promocje

Opublikowano: 26 stycznia 2018 przez mojpieniadz.pl