Oferty bankowe

Oferty bankowe w bankach polskich

Zapoznaj się z ofertami bankowymi w bankach polskich w 2019 roku:

www.mojpieniadz.pl

Działalność bankowa w Polsce.

Podobnie jak w innych krajach, tak i w Polsce działalność bankowa jest regulowana licznymi przepisami. Pierwsze skrzypce w tej działalności gra zaś bank centralny, który w polskiej bankowości ma głoś decydujący. To on odpowiedzialny jest za emisję pieniądza, to on nadzoruje pracę innych banków.
Działalność banku centralnego wpływa na całą gospodarkę kraju. Jeśli bank wprowadzi zbyt mało pieniędzy do obiegu, brakuje środków na rozwijanie produkcji, jeśli zaś pieniędzy będzie zbyt wiele – stracą szybko na swej wartości. Wielkie kryzysy światowe doskonale już pokazały, jakim ogromnym problemem może być dla światowej gospodarki inflacja.
Pod opieką banku centralnego pozostają liczne banki komercyjne. Ich głównym celem jest prowadzenie kont i lokat, dzięki którym ich klienci mogą oszczędzać. Szczególnie korzystną formą oszczędzania są lokaty, na których pieniądze deponowane są na określony w umowie czas w zamian za odsetki. Banki prowadzą również rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe, na które zazwyczaj trafiają nasze wypłaty. Banki komercyjne zajmują się również udzielaniem kredytów: zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Banki komercyjne mogą zajmować się również sprzedaż papierów wartościowych oraz wymianą walut. Rola, jaką odgrywają jest zatem ogromna. Dobrze funkcjonująca bankowość jest w stanie zapewnić równowagę na rynku, w znacznym stopniu przyspiesza również rozwój gospodarczy kraju.

Banki Polskie

Banki są instytucjami sektora finansowego stworzonymi, aby zarabiać na gromadzeniu, przechowywaniu i pożyczaniu środków pieniężnych. Ich działalność ogólnie rzecz ujmując można sprowadzić do dwóch czynności: dawania kredytów i przyjmowania depozytów. Niby proste czynności, ale w dzisiejszych czasach, aby przyciągnąć klienta banki muszą się nieźle namęczyć. W Polsce działa ponad 70 banków, co powoduje, że konkurencja na rynku usług finansowych jest naprawdę spora. Co chwilę pojawiają się nowe oferty ulepszonych usług. Czasem trudno nadążyć za aktualną ofertą. Jednakże nie ma na co narzekać – konkurencja działa jedynie na korzyść klientów. W dobie internetu nawet liczba banków nie przeraża. Jeśli interesuje nas konkretna usługa zawsze można porównać ją w kilkudziesięciu bankach nie wychodząc z domu. Szybko sprawdzimy, w którym banku są najwyżej oprocentowane lokaty, gdzie najkorzystniejsze kredyty, a gdzie zaoszczędzimy na obsłudze konta. Banki muszą dotrzymywać kroku postępowi teleinformatycznemu. Coraz więcej kont prowadzonych jest wyłącznie internetowo, a niektóre banki istnieją wyłącznie w sieci.
Coraz więcej osób w Polsce i na świecie korzysta z ich usług. Tak to właśnie banki robią teraz furorę. Praktycznie wszyscy mają już konta osobiste, które pozwalają na bardzo szybki przepływ gotówki. Ta jak wszyscy widzą nie lubi leżeć na miejscu i woli pracować. To właśnie banki sprawiają, że gotówka pracuje na nas. Jeżeli mądrze inwestujemy swoje ciężko zarobione pieniądze to mamy gwarantowane, że to właśnie te jakże pożyteczne instytucje będą naszymi sprzymierzeńcami. Więc któż nie chce mieć dużo pieniędzy. To właśnie banki takie pragnienie mogą nam pomóc zrealizować. Wystarczy tylko odpowiednia wiedza w tym temacie. Tę właśnie wiedzę możemy zdobyć z książek oraz różnych czasopism czy też artykułów internetowych. Szukajmy, więc różnych ofert i wybierzmy te najkorzystniejsze dla nas oferowane przez banki. Sprawmy, aby stały się one naszym jak największym sprzymierzeńcem. Więc już dziś ruszajmy do tej instytucji i porozmawiajmy z jakże sympatycznym pracownikiem, który jest tam po to by nam doradzić i pomóc w naszej konkretnej sytuacji.

Banki i parabanki.

Podobno pieniądze szczęścia nie dają. Mimo wszystko, wolałbym się przekonać o tym na własnej skórze, podobne jak setki tysięcy osób kierujących każdego roku kroki do instytucji finansowych w celu zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.
W Polsce istnieją właściwie dwie grupy instytucji, w których można pożyczyć pieniądze – banki i parabanki. Pierwsza z instytucji, jak głosi złośliwe powiedzenie, udziela pożyczek tylko tym, którzy ich nie potrzebują. Skąd taka opinia? Ze względu na ogrom formalności i ostre kryteria. Formalności powodują, że na pieniądze trzeba sporo czekać, a osoby chcące pożyczyć pieniądze zazwyczaj potrzebują ich natychmiast. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o kryteria. Dobre zarobki, udokumentowane zatrudnienie (najlepiej zachowana ciągłość zatrudnienia), brak wpisu na listach BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Kto może sobie na to pozwolić?
Jeżeli nie zaliczasz się do tych osób, pozostały instytucje parabankowe. Są to instytucje, które nie są objęte prawem bankowym, a więc ich kontrola przez KNF nie jest tak rygorystyczna. Dzięki temu parabanki zredukowały liczbę formalności do niezbędnego minimum i obniżyły wymagania. Udzielają pożyczek osobom bez zaświadczenia o zarobkach, a także osobom znajdującym się na listach BIKu.
Parabanki reklamują się w różny sposób. Zazwyczaj przedstawiają się jako firmy udzielające krótkoterminowych pożyczek, chwilówek, pożyczek przez Internet lub telefon. Zwykle chodzi o te same instytucje.
Parabanki znalazły niszę w rynku i obsługują klientów, którzy nie dostali kredytu lub pożyczki w banku. Z tego względu, ryzyko ich działalności jest większe niż w przypadku tradycyjnego banku, a więc wyższe jest także oprocentowanie pożyczek. Do parabanków udają się także osoby pilnie potrzebujące pieniędzy, które nie maja czasu, aby wypełniać sterty papierów w banku i czekać na ich decyzję.
Parabanki udzielają jedynie pożyczek, tzn. nie interesuje ich, na co zostaną wydane pieniądze, ani nie mogą zażądać natychmiastowej spłaty pożyczki. Wszystkie warunki umowy są dokładnie zapisane w umowie. Warto ją dokładnie przeczytać i być świadomym zagrożeń związanych z ewentualnymi karami umownymi.
Parabanki nie cieszą się dobrą opinią wśród społeczeństwa. Nie bez winy są media, które wychwytują każdą szansę, aby „obsmarować” instytucje parabankowe. Prawda jest taka, że rzeczywiście oprocentowanie jest wyższe niż w banku, jednak problemy z parabankami mają tylko osoby, które nie spłacają rat pożyczki. Negatywna opinia jednej osoby robi więcej złego, niż pozytywna opinia 100 osób robi dobrego.
W celu zwiększenia przejrzystości działania i zdobycia zaufania klientów, dwie duże firmy prowadzące instytucje parabankowe zadebiutowały w ostatnim czasie na rynku NewConnect. Dzięki temu ich działalność znajduje się pod odpowiednią kontrolą, a spółki zobowiązane są do ujawniana raportów dotyczących ich działalności.

Opublikowano: 11 stycznia 2018 przez mojpieniadz.pl