Kredyty na mieszkanie

Kredyty na mieszkanie, wysokość raty i…

Porównanie kredytów mieszkaniowych

Jest wiele czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu. W szczególności dotyczy to ludzi młodych, zaślepionych perspektywą „życia na swoim”, mających przed sobą możliwość zakupu swojego pierwszego mieszkania bądź samochodu. Młodzi ludzie powinni być podwójnie czujni.
Rzeczywiste oprocentowanie to jedna z najważniejszych informacji, którą powinniśmy obliczyć przy decyzji o kredycie. Wysokość raty kredytu, miesięcznej marży oraz brak kosztów udzielenia kredytu to podstawowe informacje. Kredyty mogą składać się z licznych ukrytych kosztów, które na pierwszy rzut oka nie wydają nam się istotne, a jednak w makroskali okazują się być sporym obciążeniem. Przykładem może być obowiązek kredytobiorcy do posiadania karty kredytowej, za którą bank pobiera miesięczną opłatę w wysokości 20 zł. Nie jest to dużo, jednak w skali roku opłata za utrzymanie takiej karty wynosi już 240 zł.

Pamiętaj o opłatach

Należy pamiętać, że kredyty mieszkaniowe to nie tylko pieniądze na same ściany i podłogi. Pojawiają się koszty utrzymania nieruchomości, takie jak podatki, czy opłaty administracyjne. Biorąc kredyt na mieszkanie musimy mieć pewność, że będziemy mieli za co te mieszkanie utrzymać. Istnieją sytuacje, gdzie bardziej opłaca się wziąć wyższy kredyt na droższe mieszkanie, gdyż raty kredytu w połączeniu z kosztami utrzymania danego miejsca będą bardziej racjonalne niż w przypadku z pozoru tańszego mieszkania, w którym to finansowo wykończą nas opłaty.

Sprawdź kupowane mieszkanie

Mając już upragniony kredyt na zakup mieszkania warto spojrzeć do księgi wieczystej i aktu notarialnego miejsca, w którym chcemy mieszkać. Kredyty, owszem ułatwiają nam zakup, jednak bank nie sprawdzi nam, czy w mieszkaniu które kupujemy jest już zameldowana osoba bądź ktoś już posiada dożywotnie prawo do użytkowania tego miejsca. Takie sytuacje bardzo często mają miejsce, zwłaszcza na wtórnym rynku nieruchomości.
Kredyty mieszkaniowe mają nam pomóc stanąć na własne nogi, a nie być przyczyną paradoksalnie popadnięcia w jeszcze większe długi.

Pełne porównanie kredytów mieszkaniowych na porównywarka kredytów mieszkaniowych

Ranking kredytów mieszkaniowych

Zapoznaj się z rankingiem kredytów mieszkaniowych.

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube

Odpowiedz