Kredyt konsolidacyjny

Coraz więcej ludzi, często dla polepszenia swoich warunków życia, obciąża się wieloma kredytami równocześnie. Wiąże się to z równoczesną spłatą kilku zobowiązań, z których każdy dodatkowo obciążonych jest odsetkami.

kredyt okonsolidacyjny

Dla takich klientów wiele banków proponuje kredyty lub pożyczki konsolidacyjne. Jest to kredyt (lub pożyczka) przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Wierzyciel reguluje zobowiązania kredytobiorcy przelewem (bezgotówkowo) lub wypłaca gotówkę i jednocześnie wyznacza termin dostarczenia potwierdzeń uregulowania spłacanych zobowiązań. Ze względu na ryzyko wierzyciel najczęściej stosuje pierwsze z wymienionych rozwiązań.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Podstawowym atutem tego rodzaju kredytu, jest zamiana drogich kredytów konsumpcyjnych na znacznie tańszy kredyt zabezpieczony hipotecznie. Dzięki takim rozwiązaniom, kredytobiorca zamiast wielu, płaci tylko jedną niską ratę. Kredyt taki służy do spłacenia kredytu mieszkaniowego, kredytu samochodowego, kredytu konsumpcyjnego, linii debetowej w rachunku bieżącym, karty kredytowej

Jeśli chodzi o procedury związane z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, nie różnią się one od procedur stosowanych przy innych kredytach. Kredytobiorca musi przygotować dla kredytodawcy niezbędne dokumenty zawierające informacje o osiąganych dochodach, a także tych dotyczących nieruchomości, która stanie się zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego.

Taka zamiana kilku kredytów na jeden z niższymi ratami umożliwia otrzymanie atrakcyjnego oprocentowania i długiego okresu kredytowania. Tak jak w przypadku innych kredytów, kredyt konsolidacyjny można spłacić we wcześniejszym terminie lub przewalutować go.

Dzięki takiemu kredytowi zyskuje się wygodę i czas, gdyż nie trzeba pamiętać o spłacie kilku kredytów w różnych bankach.

Gdzie znaleźć kredyt konsolidacyjny

Najnowsze i promocyjne kredyty konsolidacyjne znajdziesz u doradcy Comperia.pl
Możliwość konsolidacji innych zobowiązań bankowych również w Banku PKO BP
Wypłata środków nawet tego samego dnia

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube

Odpowiedz