Konto bankowe – zalety

Posiadanie konta bankowego jest niezbędne w dzisiejszych czasach. Co nam daje możliwość korzystania z konta bankowego?

Po co konto bankowe?

Niełatwo wyobrazić sobie życie w obecnych czasach bez własnego rachunku bankowego, najczęściej tego dla osób fizycznych – rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR).
Na te rachunki najczęściej przelewane są środki pieniężne z wszelkiego rodzaju stypendiów, emerytur, wynagrodzeń za pracę. W tym wypadku pieniądze pojawiają się na naszym koncie bez utraty czasu. Naturalnie działa to też w przeciwną stronę – płacąc za wszelkiego rodzaju usługi za pomocą przelewów internetowych bądź kart płatniczych, nasz stan konta ulega pomniejszeniu. Oszczędność czasu w tym wypadku jest znacząca. Bank polski po każdej zaksięgowanej operacji daje nam informację o stanie naszego konta.

Zalety konta bankowego

Kolejnym plusem jest to, iż zazwyczaj rachunek bankowy daje nam dochód. Dodatni stan konta umożliwia bankowi inwestycję części naszych pieniędzy, dzięki czemu możemy uzyskać dodatnie odsetki w niektórych bankach polskich. W niektórych bankach polskich otrzymujemy zwrot części wydanych pieniędzy na zakupy w Internecie, sklepie czy stacji paliw. Najczęściej obecnie jest to zwrot za płatności kartą do konta.
Zobacz ranking kont bankowych w porównywarce kont bankowych

Bezpieczne konto bankowe

Pomimo tego, że nasze pieniądze nie są przechowywane w domu, nadal mamy nad nimi pełną kontrolę – nasze saldo możemy sprawdzać za pomocą Internetu, bądź telefonicznie – dzwoniąc do danej placówki banku. Niektóre banki oferują również usługę powiadamiania o stanie konta za pomocą SMS-ów. Przy każdej zmianie stanu konta dostajemy informację wprost na nasz telefon komórkowy. Możliwe jest również porozumienie się z bankiem, na podstawie, którego co pewien czas na nasz adres będzie przesyłany wyciąg bankowy z wszystkimi przeprowadzanymi w tymi okresie operacjami bankowymi.

Promocja

Sprawdź Darmowe Konto Godne Polecenia w BZ WBK

BZ WBK konto godne polecenia promocja

Ranking kont bankowych

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem kont bankowych osobistych

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube

Odpowiedz