Jak oszczędzać pieniądze ?

Bezpieczne sposoby na oszczędzanie

Możliwości przechowywania zaoszczędzonych pieniędzy jest wiele. Warto jednak wybrać taki, na którym skorzystamy, który pozwoli powiększyć ilość zaoszczędzonym pieniędzy. Dodatkowo, jeśli bardziej interesuje nas nie poniesienie straty niż możliwość dużych, choć ryzykownych, korzyści, możemy zdecydować się na jeden z trzech rodzajów inwestycji.

Lokaty bankowe

Jednym ze sposobów są lokaty bankowe. Lokaty pozwalają zyskać dodatkowe środki oraz dyscyplinują, aby nie stracić już posiadanych pieniędzy – nasza gotówka na pewien czas zostaje ‚zamrożona’, a jeśli zechcemy z niej skorzystać stracimy odsetki. Dodatkowym plusem lokaty jest jej względne bezpieczeństwo. Decydując się na to rozwiązanie, możemy być niemal pewni, że nie stracimy tego, co już mamy. Lokaty mają jednak jedną wadę – trzeba śledzić ich oprocentowanie i wiedzieć kiedy ją założyć, gdyż dzisiaj dana lokata daje np. 5% a jutro już tylko 4,5%. Najlepszą lokatę na chwilę obecną jest w stanie wskazać nam doradca, który jest na bieżąco ze zmianami lub możemy zobaczyć  ranking lokat bankowych

Produkty inwestycyjne

Innym sposobem jest inwestowanie zaoszczędzonych środków. Możemy zaryzykować i spróbować swoich sił na giełdzie, albo zdecydować się na bankowy produkt inwestycyjny. W tym drugim przypadku część naszych środków zostanie pozostawiona na warunkach tradycyjnej lokaty, a reszta – zainwestowana. Daje nam to względne bezpieczeństwo, gdyż jeśli nawet inwestycja okaże się porażką, po prostu niczego nie stracimy, ale też nie zyskamy.
Zapoznaj się z ofertami lokaty strukturyzowane

Obligacje

Ostatni z bezpiecznych sposobów to obligacje. Warto wybierać te sygnowane przez skarb państwa albo znane banki. Zysk z obligacji będzie porównywalnie niewielki do zysku z lokaty, ale równie bezpieczny.

Polecamy – Najlepsza lokata bankowa trzymiesięczna Happy w Idea Bank
lokata bankowa trzymiesięczna Idea Bank

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube

Odpowiedz