BLIK – płatności telefonem

BLIK płatności telefonem
W dzisiejszych czasach już każdy… no może każdy, posiada smartfon. Każdy użytkownik posiada i bawi się aplikacjami na smartfonie. I właśnie BLIK jest takim naszym portfelem w telefonie. BLIK to nic innego jak funkcja płatności telefonem w aplikacji mobilnej naszego banku.
BLIK umożliwia nam:
– płacenie w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych,
– płacenie w internecie,
– wypłatę gotówki z bankomatu,
– wykonanie przelewu na numer telefonu.

BLIK – czy warto korzystać?

Napiszę krótko, teraz nikt nie wyobraża sobie wyjścia gdziekolwiek bez telefonu … a wyjście bez portfela czy katy płatniczej już tak. Telefon, a raczej funkcja BLIK umożliwia nam zapłatę gdy nie mamy gotówki czy karty. Bywa, że ktoś ukradnie nam portfel a z nim i karty i co wtedy? Wtedy możemy płacić czy wyjąć gotówkę dzięki BLIK.

Jak korzystać z BLIK?

Musimy zainstalować aplikację mobilną swojego banku na swoim smartfonie. Obecnie tę funkcję udostępnia 6 banków w Polsce: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK, mBank, PKO BP …. oraz córki tych banków jak Orange Finanse i Inteligo.
Po zainstalowaniu aplikacji uruchamiamy funkcję BLIK i przywiązujemy ją do naszego konta głównego lub do karty kredytowej.
Co jeśli podoba nam się ta funkcja a nie mamy konta w żadnym z wymienionych banków? Pozostaje nam założyć konto w jednym z nich i cieszyć się z BLIKa.
Porównanie kont bankowych

Gdzie możemy korzystać z BLIK?

Sklep stacjonarny
Sprzedawcy zgłaszamy chęć zapłaty telefonem. Wchodzimy do BLIK, generujemy 6-cio cyfrowy kod, wpisujemy do terminala w sklepie oraz potwierdzamy transakcję w telefonie
Bankomat
korzystamy z bankomatów, które obsługują płatności BLIK. A są to bankomaty, BZ WBK, ING, PKO BP, Millennium i Euronet. W bankomacie i w aplikacji wybieramy opcję BLIK. Generujemy kod i wpisujemy do terminala. W aplikacji zatwierdzamy PINem. I mamy już gotówkę.
Internet
W internecie w opcjach płatności wybieramy BLIK i wpisujemy kod wygenerowany w aplikacji. Potwierdzamy operację PINem i już.
Przelew na telefon
Mamy znajomego, któremu chcemy przelać pieniądze ale nie znamy jego numeru rachunku. W aplikacji wybieramy numer telefonu z kontaktów i zlecamy przelew. Jeśli ma konto w tym samym banku lub innym, w którym ma zarejestrowany swój numer telefonu w bazie BLIK, to otrzyma pieniądze natychmiast. Jeśli nie ma, to otrzyma SMS z prośbą o podanie numeru konta, na który mają być przelane pieniądze.

O Autorze 

Wszystko co z naszym pieniądzem związane. Również nowości i promocje w bankach polskich

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • googleplus
  • pinterest
  • twitter
  • youtube

Odpowiedz